‘Të ka lali shpirt’ zbret nga froni, kënga më e dëgjuar shqiptare është kjo (Video/Foto)

Që prej publikimit të saj në vitin 2013, “Të ka lali shpirt”, kënga e Silva Gunbardhi në bashkëpunim me Dafin dhe Mandin, u kthye në këngën e preferuar të shqiptarëve.

Përveç kësaj ajo morri edhe një klasifikim tjetër, atë të këngës shqiptare më të klikuar në Youtube. Një hit që u dëgjua e dëgjohet kudo brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Por rivali i saj i fortë “Bonbon” duket se u krijua për ta zbritur nga fronti i vendit të parë. E ripublikuar nga kompania muzikore Ultra Music, “Bonbon” në 10 muaj publikim ka arritur të kalojë shifrën e klikimeve të këngës “Të ka lali shpirt”.

Zyrtarisht Youtube ka një këngë shqiptare tjetër në vend të parë, “Bonbon” me 234,965,973 klikime, ndërkohë që pas saj qëndron “Të ka lali shpirt” me 234,436,470 klikime.

Vendoseni një limon të prerë me kripë nëpër dhoma, nuk do ta besoni çka ndodh

kr_1476163186-573602

kr_1476163186-573602

LIMONI KA BENEFITE TË PANUMËRTA SHËNDETËSORE DHE PO AQ BENEFITE TË TJERA. SHIJA DHE AROMA SPECIFIKE I JAPIN NJË SHIJE USHQIMIT DHE PIJEVE.

Poashtu, limoni përmirëson shëndetin e zemrës, ndihmon përmirësimin e lëkurës ashtu si edhe eliminon bakteriet dhe infeksionit.

Megjithatë, limoni ka edhe një aftësi dhe një trik që jo të gjithë e dijnë…limoni mund të eliminojë aromën e keqe në kuzhinën tuaj, transmeton Klan Kosova.

Instruksione si të realizoni këtë “trik”:

Ndajeni limonin në katër pjesë, por mos e ndani atë krejtësisht. Vendosni pak kripë në pjesët e ndara dhe vendoseni limonin në kuzhinë. Limoni i vendosur kështu eliminon aromën e keqe dhe sjell aromë të mirë në kuzhinën tuaj. Gjithashtu eliminon bakteriet që mund të jenë prezente.

Ju poashtu mund të krijoni një dezinfektues të fortë duke kombinuar lëngun e tre limonëve, sapunin e lëngshëm dhe pak kripë në një shishe me ujë. Kjo do të dezinfektojë krejt hapësirën që ju e vendosni atë.

Trump me Putin në Beograd: “Kosova është Serbi”

Një Grafit është vizatuar në një ndërtesë në  kryeqytetin e Serbisë, Beograd ku shihen presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump me atë të Rusisë Vladimir Putin, shkruan Reuters.

Në mesin e portreteve të të dy presidentëve është shkruar në tri gjuhë, rusisht, serbisht dhe anglisht: Kosova është Serbi, KKosova.

Grafiti eshte vizatuar  në një ndërtesë në Beograd ku shihet një grua tek sa kalon andej pari. /

Bëhen bashkë reja e Shyhretit dhe Meritës: Zbulohet dyshimi i madh (Foto)

Dy prej dasmave më të përfolura gjatë vitit 2016 padyshim ishin dasmat në familjen e Shyhrete Behlulit dhe Merita Spahiut.

Portalet u mbushën me lajme nga më të ndryshmet sa i përket këtyre eventeve e bashkë me to vërshuan edhe një numër i madh spekulimesh sa i përket nuseve të reja.

U përfol shumë për një shtatzani të gruas së Albatritit e cila u pyet nga Prive edhe në dasmën e tyre rreth kësaj çështje por pa marrë ndonjë përgjigje konkrete.
E spekulimeve të shumta duket se i’u erdhi fundi pasi që një fotografi e ardhur në drejtim të Prive.al tregon të vërtetën sa i përket ksaj çështje.Barku i fryrë i nuses së Albatritit duke qartë e së shpejti njëri prej këngëtarëve më të dashur pritet të bëhet baba për herë të parë.

Ja kush është burri që vari dy fëmijët dhe veten (FOTO LAJM)

24 vjeçarja Marsela Toshi, nëna e dy fëmijëve 4 dhe 6 vjeç, të cilët u mbytën në mënyrë makabre nga babai i tyre 41 vjeçar Naum Toshi, mësohet se punonte ne nje klub nate ne Korçe dhe per kete arsye kishin nisur dhe debatet ne famije.

Për këtë shkak ajo kishte bere denoncim ne polici, se burri nuk e lejonte qe te punonte. Motra e viktimës, Lindita Golka, ka thene se Toshi ndodhej vetëm në banesë me dy fëmijët e tij 4 dhe 6 vjeç, pasi gruaja e kishte braktisur atë për një burrë tjetër.

Gjithashtu rezulton se 24 vjeçarja punonte si kameriere në një klub nate në Korçë. Toshi ishte baba vetëm i 4 vjeçarit, ndërsa 6 vjeçari ishte nga një lidhje tjetër martesore e gruas së tij. Çifti ishte i martuar prej gjashtë vitesh dhe muajt e fundit kishin pasur shpesh konflikte

Nëse hani hudhër me mjaltë për shtatë ditë, ja çfarë i ndodh trupit tuaj

udhra-mjalte-620x330

udhra-mjalte-620x330

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj!
Shkenca ka filluar të zbulojë atë çfarë gjyshja juaj tashmë e dinte; hudhra mund të forcojë sistemin imun kundër baktereve dhe mund të ndikojë për të mirë në zemrën tuaj.
Një përzierje e re e cila përfshin mjaltë dhe hudhër është bërë hit kohët e fundit online. Shumica prej nesh tashmë e dimë se hudhra është e mirë për ne, por a e keni ditur se ajo mund të kombinohet me mjaltë për përfitime më të mëdha?
Hudhra është e njohur për reduktimin e efekteve të arteriosklerozës, transmeton Gazeta Express. Në një hulumtim të kryer në Los Anxhelos nga Instituti për Hulumtime Biomjekësore ‘Harbor-UCLA’, u gjet se hudhra mund të parandalojë përparimin e sëmundjeve të zemrës.
Hudhra jo vetëm që ju ndihmon në luftimin e sëmundjeve të zemrës, por ajo ju ndihmon gjithashtu edhe në reduktimin e shtypjes së lartë të gjakut.
Kombinimi i mjaltës me hudhër jo vetëm që është i shijshëm, por edhe duket mirë. Mjalti është një produkt që ka treguar se redukton kollën kur merret gjatë gripit. Ta merrni këtë përzierje në mëngjes para gjitha ushqimeve tjera, do t’ju përgatisë për gjithë pjesën tjetër të ditës.
Përfitimet shëndetësore nga hudhra janë të mëdha, poashtu edhe nga mjalti. Nëse i kombinoni këto dyja së bashku do të përgatisni një ‘bombë’ për të gjitha komplikimet shëndetësore që mund t’i keni.
Konsumojeni përzierjen me një lugë mesatare çdo mëngjes, dhe ndjehuni të shëndetshëm gjatë gjithë ditës