Acari në Evropë i ka marrë jetën 65 personave deri më tani

Vala e të ftohtit që ka goditur prej një jave Evropën ka shënuar shtatë të vdekur në Bullgari, sipas një raportimi të bërë sot nga mediat lokale, që e çon bilancin e përgjithshëm në kontinentin evropian në 65 të vdekur.

Viktima e fundit e një serie të nisur më 6 janar me vdekjen e dy migrantëve irakianë në një stuhi dëbore, është një çift rreth të 50-tave, që vdiq dje nga helmimi me monoksid karboni shkaktuar nga një sobë druri me defekt, në një fshat në jug të vendit.

Ky bilanc i fundit çon në të paktën 65 numrin e personave të vdekur për shkak të të ftohtit në Evropë brenda një jave, ku rastet më të shumta janë regjistruar në Poloni, përcjell Atsh.

”Bullgaria, ku termometri u ndal në – 18 gradë Celsius në kryeqytetin Sofje, ka shënuar konsumimin më të lartë të energjisë elektrike dhe të gazit prej gati 20 vitesh”, njoftoi ministrja e Energjisë, Temenoujka Petkova.

4 thoughts on “Acari në Evropë i ka marrë jetën 65 personave deri më tani”

  1. Hey there I wanted to come by. The words in your post seem to be running off the screen in Chrome. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I’d say something to let you know. The style and design look great though! Hope you get the problem resolved soon. Thanks.

  2. It’s in point of fact a nice and useful piece of info. I’m glad that you simply shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

  3. Hi there! I’m at work browsing your blog from my new iphone 4! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the fantastic work!

Leave a Reply

Your email address will not be published.