Articles by: R m

by / on February 21, 2017 at 1:46 am / in Lajme

Hallakamë në Qeverinë serbe, rrahje në kabinetin e Ivica Daçiqit

Vanja Vukiç dhe Branko Lazareviq, bashkëpunëtorë të ngushtë të Ivica Daçiqit, liderit të Partisë Socialiste të Serbisë dhe ministër i Punëve të Jashtme, kanë pasur një përleshje fizike në zyrën e këtij të fundit. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, kjo ngjarje e pazakontë ka ndodhur dy muaj më parë në kabinetin e Daçiqit, në Ministrinë e Punëve të […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 1:44 am / in Kuriozitete

Si të spjegojmë që islami nuk është Turqia ?

Ne jemi populli më i vuajtur i Europës; neve na ka shpëtuar vetëm një fat i madh të cilit nuk ia di emrin. Që ta ruajmë kujtesën dhe falënderimin për atë që jemi dhe ekzistojmë edhe sot duhet t’i tregojmë botës se kush ishim dhe kush ishin ata që na katandisen në këtë gjendje. Fatkeqësia e jonë më e madhe […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 1:42 am / in Kuriozitete

E pabesueshme, ish-miss Shqipëria mbulohet me shami

Ajo është pa diskutim një nga femrat shqiptare më të bukura. Me vitet Valbona Selimllari nuk e ka humbur shkëlqimin e saj dhe bukurinë e saj natyrale. Kjo vërtetohet dhe nga postimet e ish Miss-it. Valbona ka postuar në Instagramin e saj një foto të para disa viteve dhe është vështirë të dallosh ndonjë ndryshim. “Na ishte njëherë”-shkruan Valbona në […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 1:39 am / in Kuriozitete

Kjo është arsyeja pse Donald Trump refuzon të mbajë dorën e Melanias në daljet publike (Video)

Donald Trump nuk preferon të mbajë dorën e bashkëshortes së tij Melania në daljet publike pasi kërkon të duket i gjithëpushtetshëm me fuqinë e tij personale, dhe jo të bashkuara me dikë tjetër, thonë ekspertët e gjuhës së trupit. Është biseduar shpesh për ftohtësinë që ai ka kundrejt gruas së tij kur del para kamerave dhe një episod të ngjashëm […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 1:37 am / in Kuriozitete, Lajme

Reagimi i Melanias kur Trump ia prek krahun, nxit spekulime se ajo po qëndron e martuar pa dëshirë (Foto/Video)

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë shpërthyer serish kundrejt presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për shkak të një reagimi të Melania Trump, kur çifti ishte para publikut, shkruan Lajmi.net. Zonja e Parë e ka shoqëruar burrin e saj gjatë fundjavës në Florida, ku ka mbajtur edhe një fjalim. Ish-modelja e prezantoi Trumpin para publikut, mirëpo kamerat e kanë kapur reagimin e […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 12:23 am / in Kuriozitete

Deputeti më mbajti dashnore e pastaj më hodhi në rrugë…

Përshëndetje. Fatmirësisht, tani ndodhem shumë larg Shqipërisë dhe ai maskarai që sot është një deputet i madh në Shqipëri, nuk mund të më lëndojë dot, megjithëse gjithë këto kohë mori çfarë kërkonte nga unë. Historia ime mund të jetë e ngjashme me atë të shumë vajza të tjera të reja në Shqipëri, që mund të kenë rënë pre e këtij […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 12:19 am / in Kuriozitete

Pas dy vjetësh dashuri, mësova se ishte me SIDA

Të nderuar lexues dhe stafi i gazetës “Intervista”! Meqenëse kam lexuar në faqen tuaj të internetit histori të ndryshme, mendova t’ju tregoj historinë time, që ngjan me ndonjë film, por kam patur fatin e mirë apo të keq, nuk di të them, që ta jetoj në kohën më të bukur të rinisë. Në vitet ’90, kur shqiptarët filluan të iknin, […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 12:10 am / in Kuriozitete

Burri im kriminel, na dënoi me vdekje!

Para dy javësh, lexova në gazetën tuaj një histori me titull “Pas dy vjetësh dashuri, mësova se ishte me SIDA”. U shokova kur lexova titullin, sepse desha të bëja një paralele me fatkeqësinë time. E kam lexuar me një frymë, mezi prita që të lexoja edhe vijimin dhe do t’i thoja shkrueses së historisë që paska lindur me këmishë dhe […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 12:08 am / in Kuriozitete

Shkova te “hoxha” për ndihmë, ai më kërcënon!

Unë që po ju shkruaj jam një grua 55 vjeçare. Dua t’ju rrëfej historinë e jetës sime, që është me të vërtetë një histori shumë e komplikuar, së cilës nuk po di t’i jap zgjidhje. Jeta ime deri tani ka qenë një ferr i vërtetë. Nuk thonë kot se fati i femrës është si një lotari, o fiton, o humbet. […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 12:05 am / in Kuriozitete

Dikur kishte milionat, sot fle në qiell të hapur – kjo është historia e dhimbshme e saj (Foto)

MARIANNE FRIEDMAN-FOOTE E KALON SHUMICËN E NETËVE DUKE FJETUR NË ‘CENTRAL PARK’ NË NJU JORK, E MBËSHTJELLË ME NJË THES GJUMI, NJË KILOMETËR LARG APARTAMENTIT 10 MILIONË DOLLARËSH NË PARK AVENUE, KU EDHE U RRIT. Friedman-Foote, 63 vjeç, dikur ishte një trashëgimtare e pasur, mbesa e një prej prodhuesve më të mëdhenj të tekstileve në Manhattan. Ajo kishte një pastruese, […]

Read more ›