Plaku ik nga kjo shtepi para 10 viteve, por ajo qe gjeten ne te TMERROI gjith fshatin | VIDEO

The mystery of Crooked Cottage: Home abandoned in 1950s is still filled with food and belongings of long-dead couple

“Plaku ik nga kjo shtepi para 10 viteve, por ajo qe gjeten ne te TMERROI gjith fshatin”

Nje plak i cili e kishte len shtepin e tij pa e vizituar per plot 10 vite tmerroi fshatin por edhe vetveten me ate se cfare gjeti aty.

The mystery of Crooked Cottage: Home abandoned in 1950s is still filled with food and belongings of long-dead couple

Kliko linkun e meposhtem per te mesuar me teper:

 

 

Link1

 

 

 

Source: Youtube

Investigimi/ Të dhëna shokuese mbi importin e mishit të kalbur, hipopotami e bualli që shitet si prodhim vendi i freskët

Thellohet skandali me mishin e paketuar e të kalbur që importohej nga Brazili.

BBC dhe Reuters raportojnë se vendet e BE-së dhe Kina kanë pezulluar importin e mishit që vinte nga Brazili. Sipas artikujve të botuar në ‘bbc.com’, ‘reurters.com’ dhe ‘cnbc.com’, disa nga konsumatorët më të mëdhenj të mishit brazilian kanë pezulluar importin, pas akuzave se kompanitë kanë shitur prodhime të pasigurta për vite me rradhë. Edhe Kina ka ndaluar importet e mishit të kuq nga Brazili, ndërsa Bashkimi Evropian tha se do të ndalojë blerjen nga kompanitë e implikuara në këtë skandal.

SHIKO ME SHUME:

Gazetari shqiptar “shokon” deputetin maqedonas: “Fol shqip, se nuk po të kuptoj”

Në Kuvendin e Maqedonisë dje ka ndodhur një situatë e pazakonshme. Zakonisht gazetarët maqedonas kërkojnë prej politikanëve shqiptarë që pasi flasin shqip, të flasin edhe maqedonisht, sepse nuk e kuptojnë gjuhën shqipe.

Mirëpo një gazetar shqiptar i TV 21, në Kuvendin e Maqedonisë ka krijuar situatë të kundërt. Pasi ka dhënë deklaratë për mediumet deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski në gjuhën maqedonase, i është parashtruar pyetja nga gazetari shqiptar. “Zotëri Dimovski, a mund të jeni deklaratën edhe në gjuhën shqipe, se nuk ju kuptova”, ka qenë kërkesa e gazetarit shqiptar, raporton Gazeta Lajm nga Kuvendi. Dimovski nuk ka reaguar fare, por është “përgjigjur” vetëm me buzëqeshje.

SHIKO ME SHUME:

(VIDEO) RRIHET 16 VJEÇARI NË AUTOBUS, NË VEND TË SHKOLLËS PËRFUNDON NË SPITAL DHE POLICI

Në vend të bankës shkollore, sot Egzoni 16 vjeç nga Kumanova kaloi ditën nëpër spital dhe stacion policor.

Gjashtë persona ende të panjohur për policinë e rrahën Egzonin duke shkaktuar lëndime në fytyrë, duar dhe shpinë.Për Egzonin ky është incidenti i parë që përjeton, edhe pse ka dy vjet që udhëton në të njëjtin relacion me autobus.“Duke zbrit te shkolla e tyre përnjëherë më kanë sulmuar 6 veta. Më kanë goditur me boksa, shkelma…Po jam i frikësuar, nuk është gjendje e mirë. Nesër do të shkoj në shkollë, me veturë me babin”, u shpreh Egzon Ajdini.

SHIKO ME SHUME:

Degjeneron sherri në Big Brother, Ervini pështyn në fytyrë Damianon e kërcënon publikisht

Është vetëm në ditët e para të tij dhe ky Big Brother nuk rezultontë jetë aspak i qetë, as nga ana e vajzave, as nga ana e çifteve dhe aq më pak nga ajo e djemve.

Një debat mes Ervinit dhe Damianos ka degjeneruar në sherr mes tyre, madje Ervini ka shkuar deri aty sa e ka përshtyrë në fytyre Damianon dhe e ka kërcënuar se është i gatshëm ta linte krejtësisht lojën për t’u marrë ndryshe me të.Qetësohu njëherë, pastaj eja të flasim”, i ka thënë Damiano Ervinit.Ndërkohë Ervini u është drejtuar prindërve të Damianos për edukatën skandaloze të djalit të tyre. Siç u lajmërua edhe në mëngjes, Big Brother lejoi që vajzat të kalonin te ana e djemve, të cilat janë habitur shumë me ç’ka ndodhur.

SHIKO ME SHUME:

Kështu u festua mbrëme në familjen e Shyhrete Behlulit (Foto)

Dita e sotme për familjen e këngëtares Shyhrete Bheluli është më e veçantë se të tjerat për një arsye – ditëlindjen e djalit të madh, Kushtrimit.

Urimet me rastin e këtij momenti erdhën që menjëherë pas mesnatës nga Learta e më pas edhe Shyhreti por duket se festa nuk është ndalur as në orët e mbrëmjes.Përmes disa fotove në rrjete sociale të ndara nga vetë këngëtarja e madhe shihet se familja, përfshirë edhe prindërit e Leartës kanë zgjedhur një restorant në Prishtinë për të darkuar të gjithë bashkë.

SHIKO ME SHUME:

Dhembja e flokëve mund të tregojë diçka vërtet të keqe

Ka shumë shanse që ta keni përjetuar shpesh dhimbjen e flokëve. Kjo ju duket e natyrshme. Por a keni menduar ndonjëherë pse ndodh?

Dr. Angela Lamb, drejtore e Praktikës së Fakultetit Westside Mount Sinai dhe dermatologe në Institutin e Shëndetësisë Familjare tha për “Huffington Post” se në fakt është prekur mbaresa nervore, bashkangjitur me çdo fije floku të veçantë.Flokët janë një komponent i gjithë sistemit tuaj nervor, kështu që kur ju i tërhiqni ato, po ushtroni presion në mbaresat nervore që janë në rrënjë.

SHIKO ME SHUME:

Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët

“Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de.

Ajo ka emrin më të çuditshëm në botë, ose, së paku në Gjermani! Foshnja me prindër nga Kosova ka marrë emrin e qytetit në të cilin është lindur, Krefeld.Duke ia shtuar një -a, Krefelda e kanë pagëzuar prindërit refugjatë vajzën e tyre pasi që emri i qytetit është në gjininë mashkullore.Se si do të ndjehet me këtë emër Krefelda e vogël kur të rritet, pak ka rëndësi.“Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de.

SHIKO ME SHUME:

Getoar Selimi shfaqet në Gjykimin për Rrahjen e Ledri Vulës

Këngëtari kosovar, Getoar Selimi, dëshmoi sot në seancën e Ledri Vulas, ku të akuzuar janë Gazmend Mirena dhe Krenar Çoçaj.

Getoar Selimi kishte qenë dëshmitar okular në natën e 7 qershorit 2012, kur Gazmend Mirena e Krenar Çoçaj akuzohen se kishin sulmuar Ledri Vulën, në kohën kur i njëjti gjendej në makinë me dëshmitarin Selimi.

SHIKO ME SHUME: