Uncategorized

by / on February 20, 2017 at 11:52 pm / in Uncategorized

Dhunojnë e rrëmbejnë foshnjen në mes të rrugës, gjakovari bëhet gati t’i rrahë

Anëtarët e grupit “GJ07 Prank”, kanë bërë një tjetër eksperiment social në Gjakovë. Këtë herë, eksperimenti lidhet me mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve.Në një rast aktori i grupit simulon një situatë dhune me një bebe që qan. Në këtë mënyrë testojnë edhe reagimin e qytetarëve, ndaj abuzimit që bëhet me fëmijët. Në rastin tjetër, aktori inskenon rrëmbimin e një […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 10:43 pm / in Uncategorized

Ajo vuante për ish-in e saj, babai nuk e duron dhe i jep një këshillë që s’ka për ta harruar kurrë(Foto)

Protagoniste e kësaj historie është Daleynee, e cila ishte ndarë me të dashurin e saj dhe nuk po e merrte veten pas kësaj. Por pas marrjes së mesazhit të pabesueshëm të babait të saj, ajo e ndau atë në Twitter dhe menjëherë pas kësaj kjo u bë virale. Të thënit se djali është i shëmtuar apo i bukur, sepse ky […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 7:43 pm / in Uncategorized

Shiko si reagon kjo Vajzë nga Kosova kur Moderatorja e pyet a do martohesh me Serbë..

Këtë javë në emisionin ExpressRozë, gazetarët kanë pyetur se a ka ardhur koha që përsëri të këtë martesa në mes të shqiptarëve dhe serbëvePër këtë temë janë pyetur qytetarët e Gjilanit. Dëgjojeni përgjigjen e tyre.

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 9:48 pm / in Uncategorized

Kush po i’a shkrinë zemrën Teutës? (Foto)

Teuta Krasniqi është  aktorja më e përfolur në mediat rozë  për jetën e saj artistike dhe private. Teuta ka zgjedhur që ta ndaj me adhuruesit, një foto në rrjetin social Facebook një foto të vajzave të saj Tara dhe Kaia. “Po m’shkrijnë breee “ ka shkruar  ajo krahas fotos.

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 6:08 pm / in Uncategorized

Vdes aktori i njohur (FOTO)

Ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare, aktori Warren Frost. Aktori i cili luajti në “Twin Peaks”, vdiq pas një sëmundjeje të gjatë në Middlebury, VT. “Jemi të pikëlluar sot për t’ju njoftuar për vdekjen e babait tonë të dashur Warren Frost”, ka njoftuar djali i tij Warren Mark përmes një deklarate. Warren ishte gjithashtu i njohur për rolin e tij […]

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 3:07 pm / in Uncategorized

“Lufte” mes Greqisë dhe Truqisë: Anija luftarake turke hap zjarr

  Ministria greke e Mbrojtjes ka informuar se një anije patrulle e ushtrisë turke ka hapur zjarr mëngjesin e së premtes në rrethinat lindore të ishullit të Egjeut, Farmakonisi. Sipas saj, autoritetet turke lëshuan një paralajmërim “Navtex” të enjten, për të informuar se do të kryenin manovra ushtarake me municion të vërtetë në zonën lindore të Farmakonisit, mëngjesin e së […]

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 1:05 pm / in Uncategorized

Babai i Ramushit: Dhamë shumë për këtë ditë, sot në Francë po mbahet Ramushi

I lumtur për ditën e Pavarësisë është shprehur edhe Hilmi Haradinaj, babai i ish-Kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar në Francë. Ai ka shtuar se për të kjo ditë është më e vështirë sepse krahas bijve që i dha për liri, i biri Ramush Haradinaj, gjendet në Francë me aktakuzë të Serbisë. “Jam i lumtun për ditën e Pavarësisë, […]

Read more ›
by / on February 17, 2017 at 8:25 pm / in Uncategorized

Njihuni me Sophie Castriota stërmbesa e Skënderbeut, Ja se me kë është në lidhje!

Kohë më parë në Aeroportin e Prishtinës kishte mbërritur Sophie Castriota, e cila thuhet se është stërmbesa e heroit Gjergj Kastioti Skënderbeut. E për të ishte folur shumë se ajo ishte në një lidhje së bashku me reperin e njohur Skivi,transmeton Gazeta Express. Lexo edhe  11 shakatë më të mira për Halil Budakovën Ai madje e kishte shoqëruar atë sa […]

Read more ›
by / on February 16, 2017 at 8:31 pm / in Uncategorized

Presidenti Thaçi disponohet me Edi Ramen e Behgjet Pacollin (foto)

​ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, menjëherë me të përfunduar seanca solemne për nderë të përvjetorit të nëntë të Pavarësisë së Kosovës, ka dalë në një kafe me kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi si dhe me ish-presidentin Behgjet Pacolli. Në bazë të këtyre fotografive, Thaçi shihet mjaftë i disponuar dhe i relaksuar nga biseda […]

Read more ›
by / on February 16, 2017 at 4:52 pm / in Uncategorized

Shikoni si prodhohen çamçakëzët, do i përdorni sërish pas këtyre pamjeve?

I blejmë krejt të vegjël, por çamçakëzët prodhohen nga një “brum” gjigant, ndërsa në përbërje të tyre ka aromatizues, ngjyrues dhe ëmbëltues, përbërës këta që i përtypim çdo ditë. Edhe pse në disa raste janë anti stres dhe mjaft të shijshëm, çamçakëzët nuk janë të shëndetshëm për organizmin e njeriut, kjo për shkak të elementeve sintetikë që ata kanë. Por, […]

Read more ›