Uncategorized

by / on February 16, 2017 at 1:56 pm / in Uncategorized

Serbia jep ”alarmin” : SHBA i dhuron Kosovës 250 autoblinda per pavarsi (FOTO)

Mediat serbe, njoftuan ditën e djeshme se Shtetet e Bashkuara do t’i dhurojnë Kosoves 250 automjete të blinduar. loading… “Brenda 10 ditësh do të nëshkruajnë marrëveshjen, dhe pjesa e parë prej 78 automjetesh pritet të mbërrijë që në muajin Mars”, shkruajn mediat Serbe , duke shtuar se vlera e vetëm pjesës së parë vlerësohet në 15 milion dollarë. Para

Read more ›
by / on February 16, 2017 at 1:20 pm / in Uncategorized

Nuk mundem të dal jashtë sepse fëmijët frikësohen nga unë.Më quajnë “Përbindësh”.(Video)

Shadot Hossain, nga Bangladeshi, besohet te vuaj nga neurofibromatisis.Kjo gjendje gjenetike ka shkaktuar qe trupi i tij te mbulohet ne fluskat tumoresh. Pa operim per ti larguar ato ai mund ta humb te pamurit.tumoret jan aq te ashper, saqe ai nuk mund te vesh rroba ne pjesen e tij te eperme.Pamja e tij aq ekstreme e bene qe te turperohet […]

Read more ›
by / on February 16, 2017 at 1:07 pm / in Uncategorized

Ja si do te jenë Forcat e Armatosura të Kosoves

Read more ›
by / on February 16, 2017 at 10:35 am / in Uncategorized

Doktori serb i gatshëm të dëshmojë kundër Haradinajt në Francë

Shefi i Trupit Koordinues për Jugun e Serbisë, Zoran Stankoviq, patolog me profesion, thotë se ai është i gatshëm t’i përgjigjet thirrjes së gjykatës franceze për të dëshmuar kundër Ramush Haradinajt. Stankoviq ka thënë se do përgjigjej si dëshmitar ekspert kundër liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i cili po mbahet në Francë pasi Serbia ka lëshuar një urdhërarrest […]

Read more ›
by / on February 16, 2017 at 10:30 am / in Uncategorized

Kush bën mirësi nuk humbet kurrë…dhe këtë e demonstron shumë mirë historia prekëse e një të moshuari.

Kush bën mirësi nuk humbet kurrë…dhe këtë e demonstron shumë mirë historia prekëse e një të moshuari. Kjo video edukative, mallëngjyese dhe prekëse, është një mesazh i fortë për të gjithë duke na treguar se mirësia e zbukuron njeriun. Për më tepër ndiqeni videon.

Read more ›
by / on February 15, 2017 at 6:53 pm / in Uncategorized

Ja Çka thot Prifti Izidor Drejtori i shkolles DON BOSKO

Ja Çka thot Prifti Izidor Drejtori i shkolles DON BOSKO Posted by Zemra e Shqiptarit on Wednesday, February 15, 2017

Read more ›
by / on February 15, 2017 at 12:07 pm / in Uncategorized

Kjo pastruese ka rrogën më të madhe se kryeministri, arsyeja… (Foto)

Disa muaj më parë u publikua një lajm i çuditshëm nga një kompani që kërkonte punëtore për të pastruar, por kushti ishte që këtë ta bënin të zhveshura. Një ofertë e tillë erdhi si bombë për shkak të kërkesës së tillë. E tash është bërë publike që kësaj kompanie i është bashkuar punëtorja e parë. Deni Kirkova ka thënë se […]

Read more ›
by / on February 15, 2017 at 11:59 am / in Uncategorized

Rusia i kundërpërgjigjet SHBA-së: S’e kthejmë Krimenë

Rusia ka thënë sot se nuk do t’ia rikthejë Krimenë Ukrainës, e as nuk do ta diskutojë këtë çështje me partnerët e jashtëm, pasi që Shtëpia e Bardhë kishte thënë se presidenti Donald Trump pret që gadishulli i aneksuar i Detit të Zi t’i rikthehet Ukrainës. Por, Moska insiston se një shumicë absolute e qytetarëve të Krimesë votuan në referendumin […]

Read more ›
by / on February 15, 2017 at 10:15 am / in Uncategorized

Arrestohet një femër, dyshohet se vrau vëllain e kryeministrit..

Arrestohet një femër, dyshohet se vrau vëllain e diktatorit Kim Jong Policia e Malajzisë njofton se e ka arrestuar një femër në lidhje me vrasjen e gjysmë vëllait të liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. AP raporton se e arrestuara është nga Vietnami dhe dyshohet se e vrau viktimën duke e helmuar.

Read more ›
by / on February 14, 2017 at 11:06 pm / in Uncategorized

Dr. Flutura emërohet drejtoreshë e Spitalit të lindjeve në Gjermani

Dr. Flutura Dede sjell me vete të gjitha parakushtet dhe kualifikimet që nevojiten për një maternitet me nivel të lartë mjekësor dhe me renome mbi regjionale, çfarë është ai i spitalit “Stilling” Ajo lexon shumë, udhëton me dëshirë, jeton prej pothuaj tridhjetë vitesh në Siegen. Fjala është për Dr. Flutura Deden, gruan e cila vihet në krye të maternitetit të […]

Read more ›