Other News

by / on February 21, 2017 at 12:00 am / in Kuriozitete

Vajza kontakton djalin e panjohur me mesazh, por merr një përgjigje që do ta mbajë mend gjatë

Siç e dimë të gjithë, mjaft shpesh djemtë por edhe vajzat dërgojnë mesazhe kryesisht ne rrjetin social Facebook për arsye nga më të ndryshmet, kryesisht për t’u njohur. Më së shumti janë djemtë ata që bëjnë hapin të parët. Por në rastin konkret ka ndodhur e kundërta. Një djalë nga Kosova ka marrë një mesazh të çuditshëm nga një vajzë […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:55 pm / in Kuriozitete

Sa gjatë do të jetosh? Ky test i thjeshtë parashikon jetëgjatësinë

Një test i thjeshtë që kontrollon se sa e lehtë ose e vështirë është për ty të ulesh në tokë, e më pas të ngrihesh, mund të parashikojë jetëgjatësinë, ka zbuluar një studim i fundit. Njerëzit e moshave të mesme dhe të moshuarit që u nevojiten si duart ashtu edhe gjunjët për t’u ngritur përsëri sipër kishin 7 herë më […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:52 pm / in Uncategorized

Dhunojnë e rrëmbejnë foshnjen në mes të rrugës, gjakovari bëhet gati t’i rrahë

Anëtarët e grupit “GJ07 Prank”, kanë bërë një tjetër eksperiment social në Gjakovë. Këtë herë, eksperimenti lidhet me mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve.Në një rast aktori i grupit simulon një situatë dhune me një bebe që qan. Në këtë mënyrë testojnë edhe reagimin e qytetarëve, ndaj abuzimit që bëhet me fëmijët. Në rastin tjetër, aktori inskenon rrëmbimin e një […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:46 pm / in Kuriozitete

Mësoni se çfarë tregon vija e zemrës për jetën tuaj

PËR TA KUPTUAR SE ÇFARË TREGON VIJA E ZEMRËS NË DORËN TUJA PËR LIDHJET NË JETË DHE EKSPERIENCAT NË DASHURI, JU DUHET TË KRAHASONI VIJËN E ZEMRËS (ATË ME VIJË TË KUQE) NË PËLLËMBËN E DORËS TUAJ TË DJATHTË. Vija e zemrës është vija në mes të gishtit tregues dhe atij të mesëm (varësisht sa e madhe është dora juaj), […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:39 pm / in Kuriozitete

“Mallkoj gjithë meshkujt që sapo martohen….ndërsa unë rri si qyqe në shtëpi”

 AJO ËSHTË NJË E SAPOMARTUAR, E CILA ËSHTË IRRITUAR KEQ MBRËMË ME BASHKËSHORTIN E SAJ, SAQË KA SHPËRTHYER NË MALLKIME PËR TË GJITHË MESHKUJT SI I SHOQI. Por, çfarë e ka mërzitur kaq shumë Marselën? I shoqi i saj ka qëndruar deri vonë në shtëpi, e më pas është larguar duke e lënë vetëm atë. Kështu, Marsela shprehet se ka […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:36 pm / in Kuriozitete

Mrekulli/ Mjekët kërkuan vdekjen e saj, por çudia ndodhi 11 ditë më pas

Kjo është dhurata më e mirë që të gjithë do të dëshironin. Pacientes së vogël që vuan nga zemra i kanë dhënë edhe një mundësi të jetonte, 11 ditë pasi mjekët sugjeruan përfundimin e dhënies së kujdesit të saj mjekësor. 3-vjeçarja Sophie Maxwell kishte nevojë për një ndërhyrje në zemër. Lajmi iu dha prindërve të saj ditën e Krishtlindjes vitin […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:32 pm / in Kuriozitete

Farmacistët ndihen xhelozë: Ky ilaç i vjetër natyral, ndalon dhimbjet menstruale si me dorë

KY ËSHTË ILAÇ MË I MIRË SE TABLETAT! NGËRÇE GJATË CIKLIT MENSTRUAL KA TE 50 PËR QIND E FEMRAVE. Ky është ilaçi më i mirë kundër dhimbjeve menstruale, por edhe problemeve të tjera në tretje, artrit dhe qarkullim jo të mirë Përbërësit: Vaj ricini termofor peshqir, trasmeton gazeta Kosova Sot Përgatitja: Lyeni me vaj ricini pjesën e poshtme të shpinës […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:28 pm / in Kuriozitete

Askush nuk ju ka treguar më parë për këto efekte magjike të QEPËS!

Qepët janë ilaç natyral për shërimin e shumë sëmundjeve. Qepa vjen nga familja e Alliumit dhe është e pasur me sulfur, gjë që e furnizon atë me veti antibiotike dhe antiseptike, transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, shumë pak i dinë efektet e saja të mahnitshme dhe metodat se si mund të përdoret për të qenë më efektive. Shëron dhimbjet e barkut Receta […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:25 pm / in Kuriozitete

Thani flokët në mënyrë natyrale vetëm me KAFE

Siç edhe është raportuar nga shkencëtarët anglez, tharësit e flokëve përmbajnë kimikale që ndërlidhen me kancerin. 87 nga 100 gra që i kanë tharë flokët për periudha të gjata kohore kanë vuajtur nga kanceri i gjirit. Përdorimi i produkteve natyrale jo vetëm që do t’ju sjell efekte më të gjata, por edhe do të sigurojnë që të keni flokë më […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 11:22 pm / in Kuriozitete

Lë për të dashurin katër fëmijët dhe detyron vajzën e mitur të prostituoj

Një histori e trishtë na vjen sot nga Fushë-Kruja. Bashkëshortja i braktis 4 fëmijët për të dashurin. Fëmijët e Shqipe Hysenaj kanë mesazhe të rënda për nënën e tyre. Vajza më e madhe ka rrëfyer sot në studion e emisionit “Me zemër të Hapur”se si nëna fuste të dashurin në orët e vona të natës në shtepi dhe se si […]

Read more ›