Other News

by / on February 20, 2017 at 10:22 am / in Kuriozitete

Ju kujtohet Nerimini ? Ja si duket ajo sot (VIDEO)

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 12:15 am / in Kuriozitete, Lajme

Senatori Graham: “Do t’ia fusim Rusisë një shqelm në prapanicë”

Senatori amerikan Graham foli me fjalë shumë të qarta në Konferencën e Sigurisë në Mynih – në veçanti ndaj Rusisë. Ndërsa presidenti amerikan shkakton një valë reagimesh me deklaratat e tij. “Mikut tim rus Lavrov dua t’i them: Shpresoj se ju do të përballeni me pasojat”, deklaroi senatori republikan Lindsey Graham në Konferencën e Sigurisë në Mynih, në dretim të […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 12:12 am / in Kuriozitete

I afrohet veturës për të kërkuar para, por kur shikon brenda saj fillon të qajë

Kemi shpërndarë histori edhe më herët të njerëzve që kujdesen për të pastrehët. Por çfarë për historitë ku të pastrehët ndihmojnë të tjerët? I vogli John Thuo është një nga shumë të pastrehët e rinj që jetojnë në rrugët e Nairobi-s në Keni. Një ditë, përderisa John po u kërkonte para shoferëve të veturave që ndaleshin në trafik, ai takoi […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 12:10 am / in Kuriozitete

Pse nuk mund të qeshni në fotot për pasaportë?

Të gjithëve na ka ndodhur që kur e kemi treguar kartën tonë të identitetit, apo pasaportën para miqve ta fshehim fotografinë tonë. Ose edhe miqtë e kanë tentuar diçka të tillë. Disa dalin seriozë, të zemëruar, por edhe të habitur nga blici i kamerës. Fotografia e një objekti kaq të rëndësishëm mund të jetë dhe objekt shakaje ndonjëherë. Përse nuk […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 12:07 am / in Lajme

Veton Surroi: Lufta e UÇK’së ishte kriminale, Thaçi do të përfundojë në Tribunal Special

Ish-politikani Veton Surroi ka dhënë një intervistë të gjatë në gazetën e tij, Koha Ditore. Ka përdorur gjuhë pamfletiste ndaj Hashim Thaçit, të cilin e ka quajtur të padijshëm e primitiv dhe ka parashikuar arrestimin e tij nga Gjykata Speciale nëse aktakuza bazohen në të gjeturat e Prokurorit Ëilliamson. Ka folur edhe për UÇK’në, duke thënë se disa prej udhëheqësve […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 12:04 am / in Kuriozitete, Shendetsi

Kujdes nga kanceri në gojë, disa shenja në dukje të parëndësishme ndikojnë shumë

Kanceri i gojës shfaqet si një plagë në gojë e cila shtrihet edhe te buzët, te gjuha, faqet e deri në laring (fyti). Nëse nuk diagnostikohet dhe nuk trajtohet me sukses, kanceri i gojës mund të shndërrohet në fatalitet për jetën tuaj. Por cilat janë simptomat e kancerit oral (të gojës)? Simptomat më të zakonshme të kancerit oral përfshijnë: Puçrra […]

Read more ›
by / on February 20, 2017 at 12:01 am / in Kuriozitete

Nxehet keq situata n’Kosovë Show, për pak minuta ndodhi kjo gjë (VIDEO)

Read more ›
by / on February 19, 2017 at 11:58 pm / in Kuriozitete, Shendetsi

Për të shmangur rrudhat e syve, një maskë natyrale me produktet e shtëpisë

Ne gjithmonë e më shumë po u kthehemi produkteve tona të thjeshta dhe natyrale, të cilat janë një zgjidhje ideale edhe për lëkurën. Për të pasur lëkurë të pastër dhe pa rrudha, ka disa këshilla maskash hidratuese që, po t’i praktikosh shpeshherë, rezultati do të jetë i dukshëm. Redukto rrudhat e syve: 1/2 filxhan ananas i grirë 1/2 lugë çaji […]

Read more ›
by / on February 19, 2017 at 11:55 pm / in Kuriozitete, Shendetsi

Nëse kërkoni të hiqni dhjamin e barkut, përdorni këtë recetë në mëngjes

Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit, hipertensionit, mëlçisë së dhjamosur dhe rrit rrezikun e zhvillimit të kancerit.  Ushqime të pasura me fibra janë zgjedhja ideale për njerëzit që luftojnë me kapsllëkun dhe sigurojnë dietë të shëndetshme.Ushqimet e pasura me proteina sigurojnë energji të mjaftueshme për aktivitetet e përditshme. Por nëse keni një problem me mbipeshën, […]

Read more ›
by / on February 19, 2017 at 11:52 pm / in Kuriozitete, Lajme

Pse këta burra po nxjerrin kufomën nga arkivoli? (Video)

Pamje të çuditshme vijnë nga varrezat e kryeqytetit të Ganës. Të shtunën e 11 shkurtit, 2 persona hapën arkivolin nxorën trupin e pajetë të një burri i cili do të varrosej. Dy burrat pasi morën në krah kufomën u larguan nga varrezat. Videot kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe tregojnë momentin sesi burrat hapin arkivolin i cili ishte në […]

Read more ›