Shëroni ulcerat aftoze në buzë brenda pak MINUTAVE në mënyrë NATYRALE

“Plagët e trëndafilit” janë problem i zakonshëm oral. Ndryshe të njohura edhe si ulcerat aftoze, ato shkaktojnë edhe dhimbje.

Shfaqen kudo brenda gojës, por zakonisht në buzë, faqe dhe poshtë gjuhës. Atyre iu duhen pak ditë para se të arrijnë majën sa i përket aspektit të dhimbjes dhe acarimit. Me fjalë të tjera, ju nuk filloni ta ndjeni dhimbjen menjëherë, por pas një kohe të shkurtër, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, ekziston një truk i thjesht që mund ta përdorni për ta hequr qafe këtë dukuri. Më e mira e kësaj është se nuk keni nevojë për ilaçe!

Thjesht përzieni një lugë gjelle kripë në një gotë me ujë, pastrojeni gojën me të dhe mbajeni ashtu për disa minuta para se ta nxirrni jashtë.

Gjëja tjetër që duhet ta bëni është të ngrohni pak ujë, preferohet para se të shkoni të flini, shtrydhni në të një limon dhe pini atë.

Do të mahniteni të nesërmen në mëngjes kur e shihni se më nuk i keni këto ulcera!

2 thoughts on “Shëroni ulcerat aftoze në buzë brenda pak MINUTAVE në mënyrë NATYRALE”

  1. Jung, die Menschen glauben heutzutage eh, was sie glauben wollen. Das ist auch ein Grund, warum ich aufgehört habe, diesen Blog zu führen. Jeder noch so starke Intellekt wird als wertlos verworfen. Sogar Nobelpreisträger in Genforschung sind dann Idioten.

  2. Oii Giii, obrigada pelo carinho!!! fico muito feliz que vc gostou do blog!!! eu comprei essa calça na loja “Espaço Teen”, conhece?! ela fica no Mister Shopping, segundo piso, e é da coleção nova. Corre lá que ainda encontra dela!! bjoss

Leave a Reply

Your email address will not be published.