Video që përloti miliona njerëz: Mami dhe babi, ju lutem qëndroni të paktën miq

Video e një vajze 6-vjeçare, e cila iu lutet prindërve të jenë miq edhe pas divorcit, ka prekur zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën.

Tiana, një vogëlushe 6-vjeçare nga Kanadaja, i lutet të ëmës, Sherry, të shkojë mirë me babin, edhe pse janë ndarë.

Videoja e Tianës është postuar në “Facebook” nga e ëma dhe është klikuar mbi 5 milionë herë.

Sipas nënës së vajzës, videoja është xhiruar pas një debati që ajo ka pasur me ish-bashkëshortin, ku ka qenë e pranishme edhe Tiana.

Në video, vajza fillimisht e pyet nënën nëse është e gatshme të jetë shoqja e babit. “Të lutem provoje një herë. Nuk dua që ju të ziheni, dua të jeni miq”, thotë ajo.

Madje, ajo ka edhe një këshillë për të gjithë njerëzit:

“Unë dua që të gjithë të jemi miq me njëri-tjetrin. Mendoj se të gjithë mundemi të jemi njerëz të mirë. Por përpiqem me gjithë zemër të bëj diçka. Dua që mami, babi dhe gjithë njerëzit të jenë shokë me njëri-tjetrin. Dua t’i shoh të gjithë të buzëqeshur”.

Nëna e vajzës e ka postuar videon në “Youtube”, duke e shoqëruar me mesazhin: “Ajo më bëri të shpërthej në lot dhe të ndihem fajtore”.

E kontaktuar në BuzzFeed News, nëna e Tianës thotë se nuk do të flasë më tepër. Asaj i mjafton fakti që ka një vajzë me të cilën është krenare dhe që fjalët e mençura të saj kanë pasur kaq impakt te njerëzit.

3 thoughts on “Video që përloti miliona njerëz: Mami dhe babi, ju lutem qëndroni të paktën miq”

  1. I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.
    bh photo coupon http://www.bhphotocoupons.com

  2. We in the East Lammermuirs have all kinds of pollution,our village has it all on our doorstep.The new A1 TRUNK ROAD is a lot nearer than the old A1 was,heavy trucks running on the road day and night,its on about half a mile from the village of INNERWICK south east form Dunbar. Then there is TORNESS power station a mile and a half as the crow flies to the north east of us,then direct north is the Viridor landfill site,just over half a mile from us,Then to the north west we have the cement works Lafarge and Tarmac,this is again only a mile and a half from our village,the destruction to the environment is disastrous. The Lammermuir hills are covered in windfarms,because of everything we have here we have lost direct access to the coast at Barns Ness lighthouse,they should have made an underpass when the road was laid. The East Lothian Council cant even give us a CORE PATH so as we could have the access we lost.

Leave a Reply

Your email address will not be published.